Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekProfese - Alchymie (Alchemy) 
Alchymií se míchají bylinky a vyrábějí se z nich lektvary s různými efekty. Hráč může například vyrobit lektvar pro léčení, neviditelnost, odolnost proti určitému útoku, lahvičky Many, oleje pro pomazání zbraní a spoustu dalších. Lektvary jsou všeobecně žádané, proto je možné si touto Profesí přivydělávat. Nemusíte je ale pouze Prodávat. Pokud budete přátelům své výrobky dávat, můžete se postupem času stát velmi Obrazekoblíbenými.

Alchymistická Profese je užitečná všem povoláním. Bojovníci mohou Alchymii používat k výrobě pomocných kouzel (buffs) a léčivých lahviček. Mágové si zase vyrobí lahvičky na manu a také příslušné buffy.

Profese - Blacksmithing (Kovářství)

 

ení akce bez reakce. Není blacksmithing bez miningu. Blacksmthing = kovářství. A o tom si budem povidat. „A kdy?“ „Kdy? No zase příště!“ Ne, žádné příště. Pěkně hned a popořádku, aby tomu rozměl i alkoholem ovlivněný Beli :o)

 

Jako kovář berete od horníků rudu, kterou po drobných úpravách dovedete do dokonalosti a vytvoříte z toho meč nebo zbroj, které mohou být i unikátní. Můžete vytvářet Mail Armor, Weapons, Plate Armor, kíče na otvírání truhel a třeba Rod pro enchantery.

do mívá blacksmithing?

 Obvykle to bývají classy, které samy mohou používat buďto Mail nebo Plate armor. Tedy převážně Paladini a Warrové.

roč bych měl být blacksmith?

 


Jediný způsob jak si udělat vlastní zbraň nebo brnění. Taky Vám to ušetří hromadu goldů za nákup nějakých lepších věcí, které třeba v AH bývají někdy mnohonásobně nad cenou!

aký skill bývá spojen s blacksmithingem?

 


K BS se samozřejmě pojí mining. Sbírání vlastních surovin je samozřejmě velkou výhodou, jelikož ušetříte za nákup surovin v AH.

de se stanu blacksmithem?

 


V každém hlavním městě nebo i v menším městečku najdete Blacksmith trainera. Ve většině z nich hned najdete Journeyman BS trainera. Abyste se mohli stát Journeymanem potřebujete skill na úrovni 50 a level charakteru nejméně 10. Abyste postoupili z Journeyman o úroveň výše, už Vám nebude stačit fousáč v Goldshire. Na experta musíte třeba do Ironforge s levelem 20 a úrovní BS 125. A na artisan level 35 a úroveň skillu 200. A to se projdete, protože budete muset až do zlými skřety okupované Booty Bay.

o je Armorsmithing a Weaponsmithing?

 


Jedná se o specializace. Můžete se ovšem specializovat pouze na jednu věc, takže dobře promyslete co děláte, než se pro něco rozhodnete. Ano, specializace jde změnit, ale není to zadarmo. Podle výše vašeho levelu se cena za změnu pohybuje od 25G do 100G. Weaponsmith se zaměřuje na výrobu zbraní. A to i těch nejlepších, které ve hře najdeme. Ty pak může prodávat i ostatním classům, takže se támto způsobem dá celkem slušně vydělat. Armorsmith se zaměřuje na výrobu brnění. Jak nečekané….

do je Axesmith, Hammersmith a Swordsmith?

 


Jakmile dosáhnete levelu 54 a Vaše úroveň BS je nejméně 250, mlžete se dálle spiecializovat na výrobu seker, kladiv nebo mečů. Stačí vyhledat trenéra, ten Vám zadá úkol, který musíte splnit před tím, než Vám bude moci naučit vybranou specializaci. Dobře zvažte na co se budete specializovat.There’s no way back!

o ke kování potřebuju?

 


Jako k řízení auta potřebujete volant, ke kování potřebujete kladivo. Pak by taky neuškodila nějaká ta výheň a něco z čeho budete kovat.

ak zvýšit úroveň skillu?

 


Není nic jednoduššího, než naházet do batohu potřebné suroviny, stoupnout si k výhni, kliknout na ikonku profese, vybrat předmět, který chcete vytvořit a začít řezat kladivem do rudy (rudy, ne Rudy) až se promlátíte ke kovadlině.

sou na blacksmithng nějaké úkoly?

 


Je jich fakt hafec! ? na nízkém levelu jsou 2 pro Allianci a 5 (nebo 4??!!) pro Hordu. Také je zde jeden řetězový úkol „The Mithril Order“, který musíte splnit před specializací na Armorsmitha. Pro specializaci na Weaponsmitha vyhledejte Bengus Deepforge v Ironforge nebo Saru Steelfury v Orgrimmaru. Pošlou Vás k NPC, které Vám zadá úkol zvaný „The Way of the Weaponsmith“. K bližšímu popisu úkolu Vám pomůže Strejda Thottbott.

 

Profese - Očarovávání (Enchanting)


Obrazek Enchanter používá magické formule, aby jimi dočasně nebo permanentně posílil vlastnosti zbraní, zbrojí a dalšího vybavení.

Není od věci, když má Enchanter zároveň i Profesi Bylinkáře (Herbalist). Je také možné ingredience kupovat či dostávat od ostatních hráčů a tak se použití Bylinkářství vyhnout - enchanting není na rostlinkách tolik závislý jako Alchymie. Několik dalších ingrediencí lze získat od postav s jinými skilly, například Rybáře nebo Kováře.

Očarování je Profese pro vyšší levely postav, tudíž je její rozvíjení velice náročné. Enchanter sám nevyrábí žádné předměty, místo toho těm stávajícím přidává různé bonusy a dělá je tak lepšími.

Vyšších levelů Profese dosáhnete jejím častým používáním na své vlastní vybavení i na výbavu ostatních hráčů. Očarování můžete nabízet za úplatu nebo ho provozovat dobročinně. Přitom je dobré ostatním hráčům vysvětlit, jak přesně Očarovnání funguje a které by bylo pro jejich vybavení nejvhodnější.

Jakmile dosáhnete u této Profese vysokého levelu, stanou se vaše služby velice žádanými. Díky tomu, že hráči často mění své vybavení a výstroj, budete mít vždy práci. S tím souvisí i možnost slušného výdělku. Zároveň má ale Enchantování nevýhodu v potřebě získávat vzácné ingredience, které něco stojí. Tyto ingredience a především Shardy lze získávat z magických věcí (zelených a vyšších) pomocí ability "Disenchant".


 

Jak se stát enchanterem Obrazek
Stejně jako u ostatních Profesí musí hráč navštívit trenéra Enchantingu. Poznáte ho podle nápisu nad jeho hlavou. Ten vás naučí základny této Profese. Poté naleznete v knize abilit (klávesa "p") ikonu Enchanting, která vám otevře okno, pomocí kterého se Očarování provádí.

Očarování také vyžaduje zvláštní komponenty, které můžete zakoupit u obchodníka (trade merchant). K provozování některých Očarování budete potřebovat Mědenou Runovou Hůlku (runed copper rod), později Stříbrnou Runovou Hůlku (runed silver rod). Ty se dají pořídit od Kováře.


 

Jak probíhá očarování 
Obrazek Zvolte si Očarování, které budete chtít provést, v okně Profese. Stiskněte "enchant" ikonu v action baru. Můžete také použít příslušnou klávesovou zkratku. Pak klikněte na předmět, který se chystáte Očarovat. Takto lze Očarování provádět u předmětů, které máte oblečené na sobě, nebo jsou ve vašem inventáři.

Metoda pro Očarování předmětů ostatních hráčů je trochu odlišná. Pro tento účel se dá použít okon pro obchodování "trade screen window". Nedoporučuje se mačkat tlačítko pro obchod. V této chvíli může Enchanter Očarovat předmět, který druhý hráč do okna vloží. Když na předmět najedete kurzorem, předmět se označí tak, že bude Očarován a ne prodáván. Pak mohou obě strany stisknout tlačítko pro obchod a druhý hráč získá předmět zpět. Očarování je tím kompletní. V okně pro obchodování můžete Očarovat pouze jeden předmět najednou. Hráči by vám neměli své předměty k Očarování dávat přímo do ruky, z bezpečnostních důvodů byste měli použít obchodovací okno - můžete se tak vyhnout některým nepříjemnostem.


 

Doplňující informace Obrazek
Pokud se pokusíte Očarovat předmět, který již Očarován byl, hra se vás zeptá, zda chcete původní Očarování přepsat.

Na Záplaty, které vyrábí Koželuh se Očarování nedá použít. Každý hráč si musí vybrat, co je pro něj důležitější - Záplata nebo Očarování? Pokud očarujete takový předmět, hra se opět zeptá, jejtli chcete původní vylepšení odstranit a nahradit Očarováním

 

Engineering

Obrazek
 ngineering je výrobní profese, a nad ostatními vyniká hned v několika věcech. Budete vyrábět roztodivné předměty, některé z nich použijete v boji, jako např. výbušniny, náboje nebo pušky, jiné si nasadíte na sebe jako helmy nebo náušnice, a nakonec jsou tu předměty, kterými můžete pobavit své spoluhráče, např. rachejtle, dalekohledy, mechanické želvy a spousta dalších věcí. V průběhu této profese si musíte vybrat mezi dvěma stupni, což se u většiny profesí také nevyskytuje. A navíc vám předměty potřebné na engineering zaberou v batohu nezvykle mnoho místa. Ale pokud vám tyto nedostatky nevadí, můžete se s chutí pustit do vytváření zajímavých a většinou i nebezpečných předmětů. Pokud se chcete stát engineerem, měli byste mít profesi minning.

ngineerem se stanete tak, že si dojdete za trenérem, který vás profesy naučí. Základní trenéři se nacházejí buď v sekundární vesnici (např. Razor Hil, Brill, Gold Shire) a pokud ne, tak určitě v hlavním městě. Pokud je v hl. městě nemůžete najít, zeptejte se stráží.

oté by jste si měli zakoupit kovářské kladivo (blacksmithing hammer), kterým budete vyrábět nové předměty. Pro výrobu většiny předmětů také musíte být blízko kovadliny (anvil). Později budete potřebovat ještě další předměty, ale ty si budete umět sami vyrobit. Kladivo standartně prodává každý prodavač, co má pod jménem napsáno Trade Supplies.

Jak již bylo řečeno, většinu surovin seženete pomocí minningu, ale v engireeningu budete často potřebovat i různé drahokamy, kůže, látky a další speciální přísady, které nejlépe seženete v aukci.

S Engineeringem se dá na low levelech navíc slušně vydělávat. Můžete totiž vyrábět zbraň Deadly Blunderbuss, která je potřeba pro splnění Ashenvalského úkolu Warsong Supplies a tudíž se dá v aukci prodat za slušné ceny (např. 3-5 goldů)

Gnómský a Gobliní engineering

Obrazek
 akmile dosáhnete lvl 35 a engineering skillu 225, musíte si vybrat v jaké dráze budete pokračovat. Budete si moci vzít 2 nové úkoly (kde jsou najdete u trenérů), ale dokončit budete moci jen jeden.

Goblin Engineering se specializuje spíše na výbušniny apod., hlavně když to může bouchnout nebo to má společného něco s ohněm. Můžete vyrábět i různé náušnice nebo helmy, které vám zvyšují minning skill.

Zato Gnomish Engineering se specializuje spíše na různá udělátka, jako například bojové roboty, náušnice s všemožnými funkcemi apod. Dá se také definovat, jako že vyrobíte věci, které mají skvělé vlastnosti, ale jejich použití se nemusí vždy povést, a když se nepovede, tak to má fatální následky.

Ať už se rozhodnote jakkoliv, nedá se to vrátit, tak si to rozmyslete opravdu pořádně. Poté musíte ještě splnit úkol, že přinesete několik věcí, které definují dané odvětví a dostanete kartu, která vám dovoluje používat jeden z typů engineeringu a která vždy po 14 dnech zmizí a vy si jí musíte vždy za 2 goldy obnovovat.

 

Profese - Herbalism (Kořenářství)


erbalism se spolu s miningem a skinningem řadí mezi tzv. sběrné profese (gathering professions). Účelem herbalismu je nasbírat různé kořínky, bylinky atp. K tomu, abychom rozeznali, jestli můžeme danou rostlinku sebrat, pro nás Blizard vymyslel takový hezký indikátor. Jestliže najedeme kurzorem na kytičku, kurzor lehce změní tvar i barvu. Jestliže je hezky barevný, pak můžeme kytičku sebrat. Jestliže je šedý, pak už byl někdo rychlejší. Většina toho, co seberete se používá v Alchymii. O té ale zase někdy příště….

V tom se zvídavý čtenář zeptá "A k čemu to jako je?"

Nasbírané kořínky se hodí vždycky ? někdy se bez nich dokonce nehnete o level výše. Ale nenechte se zmást! Rosltinka je jen jedna část! Když rostlinku „otevřete“ pak teprve získáte použitelný/potřebný předmět.

Pro roguny tu máme Swiftthistle na výrobu Thistle tea. Jsou zde i kořínky pro class questy, a to Liferoot pro warriory a Earthroot pro druidy. Pokud máte leatherworking a rádi byste Wild Leather set, pak určutě budete potřebovat Wildvine.

o potřebuje ten nebohý herbalista ke své činnosti?
Stejně jakou miningu nebo tailorngu, ani zde nepotřebujete nic extra. Až při sbírání kořínku Bloodvine musíte mít v batohu Blood Scythe. To ale potřebujete (tuším) pouze v Zul’Gurub. Ve chvíli, kdy dosáhnete úrovně Apprentice, získáte abilitku, která Vám bude pomáhat hledat kořínky (Find Herbs). Je to stejné jako u miningu Find Minerals.

atohy
Ne, není to tak, že byste zabalili do batohu opečené Wolf meat a jednu Refreshing Spring Water a šli na čundr k Redrigskému jezeru. Pro herbalism jsou také speciální batohy určené pouze pro kořínky. Ty Vám buďto vyrobí nějaký ochotný tailor, nebo tailora nahradí všem známý Auction house.

onusy
Existuje také pár vychytaných předmětů, které Vám ten darebný herbalism zvýší. Tak se na ně podíváme

Herbalist’s Gloves – přidají 5 bodů ke skillu
Enchant Gloves – herbalism – to samé co nad tím
Taureni mohou dostat bonus +15 z "Cultivation" Racial trait, cože je speciální abilita, kteoru můžete získat v závislosti na rase.

rénování
Jak už kdosi řekl „Učit se, učit se, učit se.“ I Vy se musíte učit a to nejen ubohé derivace nebo logaritmy. My se teď podíváme na něco sofistikovanejšího!

Určitě se Vám stane že budete chtít sebrat kytičku a ona jaksi protestuje. Na obrazovce se Vám objevý provokaterský text „Requires herbalism“ (vyžaduje herbalismus). Nápis se bude zbarvovat podle toho, na jaké jste úrovni herbalismu a jakou k tomu ještě potřebujete.

Červeně – nedostatečná výše divednosti
Oranžově – 100% šance, že se Vám dovednost zvýší, často se nepovede
Žlutě – 75% šance, že se Vám dovednost zvýší, občas se nepovede
Zeleně – 50% šance, že se Vám dovednost zvýší, vždy se povede
Šedě– Nikdy Vám nepomůže k získání, vždy se povede

Běhěm trénování můsíte mnohokrát přebíhat mezi jednotlivými zonami. K tomu se vyplatí mít třeba level 60 (70), protože pohybovat se mezi zonami pak není takovy problem.

Ke zvýšení úrovně musíte mít dostatčný počet „bodů“.
75, 150, 225, 300, 375
Pro dosažení úrovně 300, tedy Artisan, musíte buďto do Booty Bay nebo do Moonglade.

S příchodem datadisku The Burning Crusade se ani herbalism neobešel beze změn. Úroveň 375 (Master) je vytrénovatelná pouze v Outlandu. Seznam několika trenérů a nejden těch v Outlandu, si vypíšeme.

renéři

Apprentice, Journeyman, Expert, Artisan

1. Malorne Bladeleaf - Dolanaar, Teldrassil
2. Firodren Mooncaller - The Temple of the Moon, Darnassus
3. Herbalist Pomeroy - East of Stormwind gates, Elwynn Forest
4. Shylamiir - The Park, Stormwind
5. Tannysa - The Mage Quarter, Stormwind
6. Reyna Stonebranch - The Great Forge, Ironforge
7. Heur - Azure Watch, Azuremyst Isle
8. Cemmorhan - The Vault of Lights. the Exodar
9. Kali Healtouch – Thelsamar, Loch Modan
10. Morae - Blood Watch, Bloodmyst Isle
11. Alma Jainrose – Lakeshire, Redridge Mountains
12. Telurinon Moonshadow - Menethil Harbor, Wetlands
13. Cylania Rootstalker - Silverwind Refuge, Ashenvale
14. Brant Jasperbloom - Theramore Isle, Dustwallow Marsh
15. Faruza – Brill, Tirisfal Glades
16. Martha Alliestar - The Apothecarium, Undercity
17. Komin Winterhoof - Middle Rise, Thunder Bluff
18. Mishiki - Sen'jin Village, Durotar
19. Jandi - The Drag, Orgrimmar
20. Botanist Tyniarrel - Saltheril's Haven, Eversong Woods
21. Botanist Nathera - Court of the Sun, Silvermoon
22. Aranae Venomblood - Tarren Mill, Hillsbrad Foothills
23. Angrun - Grom'gol Base Camp, Stranglethorn Vale
24. Ruw - Camp Mojache, Feralas
25. Flora Silverwind - Booty Bay, Stranglethorn Vale
26. Malvor – Nighthaven, Moonglade


Master
27. Rorelien - Honor Hold, Hellfire Peninsula (375)
28. Ruak Stronghorn - Thrallmar, Hellfire Peninsula (375)

Jewelcrafting

Obrazek
 ewelcrafting je výrobní profese jako každá jiná. V Jewelcraftingu se vyrábí prsteny, náušnice, řetízky a jiné ozdobné věci. Vašim úkolem bude chodit po světě sbírat minerály a vyrábět šperky. K Jewelcraftingu je téměř nutný Mining a abyste mohli vytvářet šperky, musíte si koupit Jeweler´s Kit (většinou u prodavačů "Mining suplies". Zbytek si časem vyrobíte sami.

ewelcrafterem se stanete tak, že si dojdete za trenérem, který vás profesy naučí. U Jewelcraftingu to není tak jako u ostatních profesí, trenéry nenajdete v každékm hlavním městě. Zaprvé vůbec musíte mít koupený datadisk The Burning Crusade, protože trenéři se nacházejí pouze v lokacích, které přišli s tímto rozšířením. Pokud není určitý rank trenéra tady v seznamu, tak je v Silvermoonu a v Exodaru, ale tam se můžete zeptat guardů.

ewelcrafting je užitečný pro všechny povolání, od mága přes lovce až po válečníka. Výrobky se velice dobře prodávají jak v aukci tak i u obchodníků. Na Jewelcraftingu stoprocentně neproděláte, ale musíte mít hodně velkou trpělivost s hledáním minerálů, nebo mít kamarády, kteří mají trpělivost za vás. Musíte mít také přístup k různým rudám (viz. Mining). Jewelcrafting je namáhavá profese protože je málo trenérů a musí se hodně cestovat, od dolu ke kovadlině, od kovadliny do dolu, z dolu zase ke kovadlině a vše vyrobit, potom k trenérovi a zase těžit.

K výrobe šperků apodobně samozřejmě potřebujete drahé kameny. Ty získáváte miningem, ale ne úplně pořád. Když nějaký ten drahý kámen najdete, určitě si ho nechte, téměř jistě se vám ještě bude hodit.

Jak již bylo řečeno, prodáváním předmětů do aukce můžete slušně vydělat. Až do vydání Burning Crusade bylo v aukci celkem málo prstenů a náhrdelníků. To se však s Jewelcraftingem změnilo, a jelikož JW není až tak lákavá profese a nedělá jí tolik lidí, můžou se vaše předměty v aukci rychle prodávat. Na vysokém skillu i levelu můžete také

 

Leatherworking (Kožedělnictví)
Leatherworking, tedy kožedělnictví, umožňuje naší fantasy postavičce vytvořit si nějaký ten kožený předmět. Hodí se hlavně u povolání, které to nejvíce využijí, tedy:

 • hunter
 • druid
 • shaman
 • rogue

  Můžete si vyrobit brněni, na vyšších levelech pak specializované vybavení.

  Stejně jako k Blacksmithingu se pojí Mining, tak se k Leatherworkingu pojí Skinning, proto dobře zvažte, kterou profesi si vyberete jako druhou.
  Suroviny
  Mezi základní durovinu patří kůže, kterou obstaráte pomocí skinningu tak, že přijdete k mrtévmu zvířeti a pravým kliknutím ho stáhnete. Recepty také vyžadují množství dalších věcí, jako jsou barviva, nitě nebo vzácné drahokamy získávané z rybaření, truhel, dolováním atd.

  Změna v kvalitnější kus

  Určité množství kůží lze přeměnit v kůži kvalitnější, ale v menším počtu. Zde je příklad:
  5 Medium Leather -------> 1 Heavy Leather
  3 Ruined Leather -------> Scraps 1 Light Leather
  6 Heavy Leather -------> 1 Thick Leather
  4 Light Leather -------> 1 Medium Leather

  Recepty
  Recepty stejně jako u ostatních povolání najdete v truhlách, vypadnou Vám z příšery nebo je můžete kupovat od ostatních hráčů.

  Armor kity
  Jedná se o takový druh enchantingu pro leatherworkery. Na zbroj však nemůžete aplikovat obojí, proto dobře zvažte co je důležitšjší. Můžeš je aplikovat na boty, hrudník, rukavice a kalhoty.

  Získání specializace
  Jakmile dosáhnete levelu 40 a úrovně leatherworkingu 225, je na čase vybrat si nějakou specializaci. Odemkne se Vám série úkolů, po jejichž splnění dojde k výběru samotné specializace.
 • dragonscale leatherworker
 • elemental leatherworker
 • tribal leatherworker

  Tito specialisté dokáží vytvářet velice cenné a hodnotné předměty

  Elemental Leatherworking

  Předměty takto vytvořené Vám přidávají body k základním odolnostem (resistances).

  Dragonscale Leatherworking

  Vytváří mail armory z dračích šupin.

  Tribal Leatherworking

  Takto vyrobené předměty přidávají inteligenci a staminu.


  Záplaty na zbroji se navzájem přemazávají, tzn. po aplikování nové stará zmizí.
  Lze také vytvořit Silithid armor, na kterou potřebujete recept. Ten získáte pokud máte zpřátelenou frakci Cenarion Circle.

   

  MiningObrazek 


   akže vy se chcete stát horníkem? Těžba je úžasná profese, která je téměř nezbytná k blacksmithingu, engineeringu a jewelcraftingu. Vaším úkolem bide chodit s krumpáčem po světě a rozkopat každý vzácnější kámen co uvidíte. Z toho co narubete potom můžete vyrobit ostré zbraně, nebezpečné výbušniny nebo třeba nádherné šperky. Navíc se vše co takto získáte dá prodat v aukci a to za velmi slušné ceny.

  horníkem se stanete tak, že si dojdete za trenérem, který vás profesy naučí. Minning trenéra najdete v každém sekundárním městě, např. Razor Hill, Brill, Goldshire apod. a také samozřejmě v každém hlavním městě. Pokud nevíte, kde přesně se trenér v hlavním městě nachází, zeptejte se guardů (strážců). Dále můžete mining trainery najít:  Poté by jste si měli zakoupit krumpáč (minning pick), protože bez něj těžko něco vykopete. Standartně ho prodává každý prodavač, co má pod jménem napsáno Trade Supplies.

   

  Hledání minerálních žil

   
  Obrazek hledání minerálů vás trenér automaticky naučí speciální abilitu, kterou mějte pokud možno neustále aktivovanou, protože vám na minimapě ukazuje pomocí žlutých teček nejbližší rudné žíly. Abilita se jmenuje Find Minerals.

  Pokud to s těžbou myslíte alespoň trochu vážně pořiďte si addon Gatherer nebo nějaký podobný, který vám na velké mapě uloží pozice všech žil, které jste kdy vytěžili.

  Rudné žíly se nacházejí hlavně v hornatých oblastech, a to hlavně na úpatí různých kopců a skal, nebo naopak v řece a v okolí. Nejvíce rudy se ale nachází v jeskyních.


  Seznam rudných žil
  Pořebný skill udává velikost skillu, který musíte mít pro vytěžení určité rudy.
  Lokace obsahují informace o tom, kde se dá ruda efektivně těžit.

  Ruda Potřebný skill Hlavní lokace pro těžení
  Copper        1 Ashenvale, Darkshore, Dun Morogh, Durotar, Elwynn Forest, Loch Modan, Mulgore, Redridge Mountains, Silverpine Forest, Stonetalon Mountains, The Barrens, Tirisfal Glades, Thouand Nedles, Westfall
  Tin        65 The Barrens, Silverpine Forest, Darkshore, Ashenvale, Duskwood, Thousand Needles, Hillsbrad Foothills, Redridge Mountains, Loch Modan, Arathi Highlands, Wetlands, Stonetalon Mountains, Westfall, Desolace
  Silver        75 The Barrens, Darkshore, Ashenvale, Duskwood, Thousand Needles, Hillsbrad Foothills, Redridge Mountains, Loch Modan, Arathi Highlands, Wetlands, Stonetalon Mountains, Westfall, Alterac Mountains, Stranglethorn Vale, Desolace,
  Iron        125 Alterac Mountains, Arathi Highlands, Ashenvale, Badlands, Desolace, Duskwood, Dustwallow Marsh, Hillsbrad Foothills, Stranglethorn Vale, Swamp of Sorrows, Tanaris, The Hinterlands, Thousand Needles
  Gold       155 Alterac Mountains, Alterac Valley, Arathi Highlands, Badlands, Burning Steppes, Desolace, Dustwallow Marsh, Searing Gorge, Stonetalon Mountains, Stranglethorn Vale, Tanaris, The Hinterlands, Thousand Needles
  Mithril       175 Alterac Mountains, Azshara, Badlands, Blasted Lands, Burning Steppes, Desolace, Dustwallow Marsh, Felwood, Feralas, Searing Gorge, Stonetalon Mountains, Stranglethorn Vale, Swamp of Sorrows, Tanaris, The Hinterlands, Western Plaguelands, Winterspring
  Truesilver       230 Alterac Mountains, Arathi Highlands, Azshara, Badlands, Blasted Lands, Burning Steppes, Desolace, Eastern Plaguelands, Searing Gorge, Stonetalon Mountains, Stranglethorn Vale, Tanaris, The Hinterlands, Un'Goro Crater, Western Plaguelands, Winterspring
  Dark Iron       230 Burning Steppes, Searing Gorge
  Small Thorium       245 Blasted Lands, Burning Steppes, Eastern Plaguelands, Felwood, Searing Gorge, Silithus, The Hinterlands, Un'Goro Crater, Western Plaguelands, Winterspring
  Fel Iron       300 Hellfire Peninsula, Zangarmarsh, Terokkar Forest, Nagrand, Blade's Edge Mountains, Netherstorm, Shadowmoon Valley
  Adamantite       325 Zangarmarsh, Terokkar Forest, Nagrand, Blade's Edge Mountains, Netherstorm, Shadowmoon Valley
  Rich Adamantite       350 Terokkar Forest, Nagrand, Blade's Edge Mountains, Netherstorm, Shadowmoon Valley
  Khorium       375 Hellfire Peninsula, Zangarmarsh, Terokkar Forest, Nagrand, Blade's Edge Mountains, Netherstorm, Shadowmoon Valley

   

  Použití kovárny a tavení rudy.


  okud máte natěženo dostatek rudy, měli byste s ní zajít k výhni (Forge), a pomocí tavení (Smelting - abilita, kterou také dostanete automaticky od trenéra) ji přeměnit na už železné kusy kovů

  Výhně najdete v téměř každé větší osadě a můžou být různě veliké. Některé jsou složené z obrovských měchů a jiné vypadají jenom jako malý krb, proto je hledejte pečlivě. Když se dostanete k výhni, stačí pomocí Smelting vybrat kov, který chcete vyrobit a za chvilku máte batoh plný železa.

   

  Návod na získání skillů  Mining 1 - 300
  Nejdříve se musíte naučit mining (najdete výše na stránce) a sehnat si mining pick (taktéž výše). Pokud jste engineer a můžete nosit mail věci, vyplatí s vám vytvořit si Goblin Mining Helmet, která vám přidá +5 mining skill, a také se vám vyplatí říct nějakému enchaterovi, aby vám dal na rukavice +5 mining skill (3 x Truesilver Bars and 3 x Vision Dust).

  1-65

  Stačí natěžit něco okolo 50 Copper Ore a poté pomocí Smeltingu všechno přetvořit na pruty mědi. Na skillu 50 se dojděte naučit Journeman mining!

  Horda
  Nemrtvý: Začněte u východu z Deathknellu a pokračujte podél útesů směrem k Undercity. Vchod do UC přeskočte a pokračujte až k Bullwark, kde se vydejte směrem ke Scarlet Monastery. Když dorazíte k pobřeží, vydejte se podél útesů k Agamand Mills a odtamtud zpět ke startovní pozici. Teď už byste měli mít něco okolo 40-50 rudy.

  Tauren: Vyberte si jakýkoliv startovní bod, někde v okrejových pohořích a obejděte celé Mulgore dokola. Nezapomeňte navštívit Venture Co. Mine. Po dokončení kola byste měli mít přibližne 50 měděné rudy.

  Ork a Troll: Začněte u brány Orgrimmaru a jděte na východ ke Skull Rock (můžete i vejít dovnitř). Poté jděte chvilku na jih, ke stanu kde stojí ork, a poté zase na západ, směrem k věži se vzducholoděma. Z tohoto krátkého okruhu můžete získat i 40 kusů rudy. Nebo můžete jít z Razor Hill směrem k Sen'Jin a po druhé straně cesty zase zpátky, a také získáte přibližně 40 rudy. Durotar je pro těžení Copper všeobecně nejlepší.


  Aliance
  Člověk: Začněte v Goldshire a jděte podél útesů směrem ke Crystal Lake. Až se dostanete k Logging Camp, jděte na jih. Poté běžte podél řeky až na kraj Elwyn Forest, a vraťte se zpět k Goldshire. Měli byte mít asi 40 kusů rudy.

  Noční Elf: Musíte jít do Darkshore, protože na Darnassusu nejsou žádné rudy! Začněte v Auberdine a jděte přímo na východ, dokud se nedostanete k útesům. Poté běžte na jich až ke vchodu do Ashenvale a zabočte na západ. Až dojdete na pobřeží, vraťte se do Auberdine, běžte na východ k útesům (jako na začátku) le u útesů zatočte na sever, poté jděte chvíli podél pobřeží a nakonec se vraťte na jih do Auberdine. Můžete tak získat asi 50 kusů rudy.

  Trpaslík a Gnóm: Dun Morogh! Tady snad ani není potřeba radit nějakou cestu, protože Měď je všude. Prostě choďte přes území, nejlépe u nějakých hor, a určitě si najdete svojí oblíbenou trasu.  66-125

  Tato část je možná ze všech nejhorší, protože nachodíte ohromné vzdálenosti a ještě nemáte mounta, a všechny smelting vám už od skillu 85 nebudou dávat bodíky. A nejhorší je část 100-125, kde je Tin pouze zelený, takže většinou nedostanete skill. V této fázi budete těžit Tin, Silver, Incendicite a Lesser Bloodstone.

  Horda a Aliance
  Nejjednoduší je jít do The Wetlands a najít Thelgan Rock (blízko vchodu do Dun Algaz - 53.64). Nachází se tam jeskyně plná pavouků, ve které můžete těžit rudu Incendicite, která je na Alianční úkol, ale je jí tam opravdu hodně, a dostáváte skilly až na 125, takže tady se můžete hodně rychle vyskillovat. Pokud jste alík, tak ten úkol zadává Pilot Longbeard v The Military Ward v Ironforge. Lesser Bloodstone je zase na úkol v Booty Bay - hospoda, a najdete ho v Arathi Highlands na východ od Hammerfall, souřadnice 80.40 (je to zase jeskyně).

  Další možné cesty:
  Začnete v Crossroads a jděte na západ ke vchodu do Stonetalon Mountains. Poté běžte na jih, až kousek na sever od Razorfen Kraul, kde pokračujte na východ směrem ke vchodu do Dustwallow Marsch. Poté běžte na sever k Norhtwatch Hold a podél skal zpátky do Crossroads.

  Začněte u Great Lifts v Thousand Needles a běžte na severozápad ke Camp Ethok. Poté běžte podél útesů na hranici s Feralasem, a zatočte na jich. Když dorazíte do Highperch, chvíli se pohybujte v tomto území a vytěžte vše co najdete. Poté jděte znovu na jih až dorazíte do Screeching Canyon, a pokračujte směrem k Freewind post. Poté běžte přes Darkcloud Pinnacle zpět ke Great Lifts.

  Můžete těžit i v dalších územích jako je Hillsbrad Foothills, Ashenvale, The Wetlands nebo Redridge Mountains a tam si určitě najdete svoje cesty.  126-175

  Na skillu 125 se jděte naučit Expert Mining. Teď budete těžit Iron a Gold.

  Horda a Aliance
  Desolace: Pokud jste Horda, začněte v Shadowprey Village a běžte do Valley of Spears. Odtud běžte ke Kodo Graveyard, kde můžete udělat okruh. Potom běžte do Margram Village a odtud do Shadowbreak Ravine. Běžte rovně přes Mannoroc Coven do Gelkis Village a nakonec zpátky do Shadowprey village.
  Pokud jste Aliance, začněte v Nijel's Point a běžte na jihovýchod do Sargeron a pka na jich do Kolkar Village. Poté můžete jít na jich a pokračovat v Hodském okruhu nebo jít na západ ke Kodo Graveyard (můžete udělat okruh), poté na severozápad k Ethel Rethor. Odtud jděte na severovýchod k Thunderaxe Fortress, poté na sever k Tethris Aran a nakonec zpět k Nijel's Point.

  Ashenvale: Začněte u vchodu do Ashenvale z Barrens a jděte na západ. Pokud jste Horda, vyhněte se vchodu do WSG a pokračujte na sever podél řeky. Když dorazíte do Xavianu, jděte na východ k další řece a přejděte přes Satyrnaar a Forest Song. Poté přejděte přes Warsong Logging Camp (Aliance se musí vyhnout) až do Fellfire Hill a Demon Fall Canyon. Nakonec zatočte na západ do Nightsog Woods a na startovní bod.

  Badlands: Začněte v Apocryphen Rest a jděte na jih do Camp Cagg a poté na východ do Mirage Flats. Jděte podél skal až do Agmonds End a zatočte na sever do Dustwind Gulch a přes Hammerstoe Dig na severozápad do Angor Fortress. Poté běžte podél útesů směrem na Kargath a od něj se vraťte k Apocryphen Rest.

  Můžete těžit i v dalších územích jako je Arathi Highlands (projděte skalnaté oblasti), Alterac Mounains (také hlavně ve středu - hornaté oblasti), Stranglethorn Vale (např. Crystalvein Mine, nebo okolí Zul'Gurub) nebo Swamp of Sorrows (Např. Itharius Cave) a tam si určitě najdete svoje cesty.  176-250

  Na skillu 225 se jděte naučit Artisan Mining. Teď budete těžit Mithril a Truesilver. Mithril už se dá prodat za velmi dobré ceny.

  Horda a Aliance
  Blasted Lands: Jednoduše obejděte po kruhu.

  Searing Corge: Také obejděte po kruhu, a něco se dá vytěžit i uvnitř Cauldron - dokonce i Dark Iron.

  Badlands: Hlavně Camp Cagg, přejděte také přes spawn point kamených elementálů. Nebo když začnete v Lethor Ravine a půjdete směrem k Uldamanu, můžete toho taky hodně najít.

  The Hinterlands: Začněte v Aeria Peak a jděte podél útesů na jih a pak na východ, dokud nedojdete do Jintha'Alor. Odtud jděte na sever k Seradane a zpátky na západ k Aeria Peak.

  Stonetalon Mountains: V malém okruhu Charred Valey můžete najít celkem dost rudy.

  Můžete těžit i v dalších územích jako je Western Plaguelands (Ruins of Andorhall), Azhara (hornaté oblasti), Tanaris (projděte po kruhu) nebo Winterspring (Timbermaw tunel) a tam si určitě najdete svoje cesty.  251-300

  Budete těžit Thorium.

  Horda a Aliance
  Un'Goro Crater: Choďtě okolo kráteru, navštivte Slithering Scar a Fire Plume Ridge.

  Azhara: začněte u Ravencrest Monument a běžte po pobřeží k Tower of Eldra. Zatočte na západ k Legash Encampment a choĎte střídavě od pobřeží k pobřeží. Můžete také navštívit Ruins of Eldarath.

  Winterspring: Začněte v Everlooku a běžte na jih k Ice Thistle Hills. Projděte rychle jeskyni ve které jsou yeti, a poté běžte na jih. Když dojdete k Owl Wing Thicket, udělejte tam malý okruh. Můžete navštívit Frostwhisper a Darkwhisper Corge, pokud dáte ty elity co tam jsou nebo jít na západ k Mazthoril a od tamtud k Lake Kel'Theril a zpátky k Everlooku.

  Můžete těžit i v dalších územích jako je Western Plaguelands (skalnaté části)nebo Eastern Plaguelands (také skalnaté úseky) a tam si určitě najdete svoje cesty.

   

  Skinning (Sběr kůží)


  Skinning umožňuje hráčům získávat kúůe a kožešiny stahovaním zvířat. Takto získané kůže sa používají pro leatherworking profesi.
  Kůže se někdy používa též v receptech na blacksmithing, engineering a tailoring.


  Stáváme se skinnerem

  Nejprv najděte NPC, které vás může naučiť tuto profesi (hledejte slovo "Skinner" pod jmenem NPC). Většinou sa bude nachádzať poblíž trénerů leatherworkingu.
  Nyní si musíte ještě koupit skinning knife (speciální nůž určený právě ke stahování kůží). Můžete najít obchodníky, kteří prodávají předměty pro jednotlivé profese.
  Umístite nůž do svého batohu. Nemusíte ho mít v ruce.


  Stahujeme zvířata z kůže


  Pouze určitým monstrám jde stáhnout kůži. Když zabijete zvíře, vyberte jeho mrtvolu, aby jste zjistili, či jde skinning použít.
  Pokud ano, zobrazí se nápis "Skinnable" barbou indikující obtížnost. Otevřerte knihu schopností (klávesou "p") a najděte ikonu "Skinning".
  Je doporučené přetáhnout si ikonu do svého akčního panelu, protože ji budete používat často.
  Potom buď kliknete na ikonku a potom na mrtvolu zvířete nebo mějte vybranou mrtvolu a potom pouze klikněte na ikonku.
  Stahovat jde jen zvířata, které u sebe nemají žádné předměty.


  Další informace


  1.Jak vaše zručnost vzroste, budete lepší ve sbírání o dost kvalitnějších materiálů.
  2 .Nápis "Skinnable" při výběru mrtvoly je zobrazený v barevném plátně schopností ostatních profesí a značí, jak obtížná úloha stahování bude (nebo či je to na vaší úrovni skillu vůbec možné)
  3. Nemůžete stahovat monstrum, pokud váš skill není dostatečně vysoký. Musíte cvičit na nepřátelích nižší úrovně, dokud nezískáte potřebnou hodnotu skillu.
  4. Před stahováním mrtvého zvířete musí byt vždy sebrané všechny jeho věci. Nejde stahovat, dokud má mrtvola cokoliv u sebe.
  5. Můžete použit skinning i na zvířata, které byli zabité jinými hráči. Jedinou podmínkou je, aby jim tito hráči sebrali všechny předměty.

   

   

  Profese - Tailoring (Ševcovství)


  ailoring (ševcovství) nám umožňuje proměnit kusy látky ve zbroj, trička, batohy a jiné plátěné kravinky. Tepláky Abidas za titapadešát si z toho ale neuděláte. Jako švec (budu psát raději tailor, zní to líp) jste poměrně důležitou součástí gildy. Ostatním můžete poskytovat tašky na různé věci, které sbírají. Dále se tahle dovednost hodí určitě každému mágovi, warlockovi nebo priestovi.

  atohy

  Batohy mohou vyrábět pouze tailoři a leatherworkeři. Čím vyšší máte úroveň tailoringu, tím snáze nacházíte věci potřebné k výrobě. Mezi speciální batohy patří Enchanters Bag (pro enchantery), Shard Bag (pro warlocky) a Herb Bag (pro alchymisty). Jejich nevýhodou je, že do nich můžeme vkládat pouze předměty, pro které jsou určeny. Podle výše skilu se nám rozšiřuje množství látek, které mlžeme na výrobu použít. Zde jsou seřazeny od první do poslední

 • Linen Cloth
 • Wool Cloth
 • Silk Cloth
 • Mageweave Cloth
 • Runecloth
 • Netherweave Cloth

  Felcloth a Mooncloth jsou obyčejně potřeba na patternech na vysokých levelech.

  Někdy můžete také potřebovat kůži, gemy a různé lektvary, které poměrně snadno získáte buďto z monster nebo od nějakých náruživých hráčů.
  Tailoři nepotřebují nějaké extra náčiní, asi jako kováři potřebují kovadlinu. Máte-li u sebe potřebné suroviny, pak si vyrobíte cokoliv a kdekoliv. Existuje ovšem pár vyjímek, které si nyní vypíšeme:

 • Pro zpracování purify / primal mooncloth a potřebujete stát poblíž Moonwell.
 • Pro zpracování imbued netherweave potřebujete stát poblíž Mana loom.
 • Pro výrobu shadowcloth potřebujete stát poblíž Shadow altar.
 • Pro výrobu Spellcloth potřebujete být v Netherstormu.

  a nošení cloth Amoru jsou určena tato povolání:


 • Mage
 • Priest
 • Warlock

  Úrovně tailoringu

 • Apprentice 1-75
  Journeyman 75-150
  Expert 150-225
  Artisan 225-300
  Master 300-375 (pouze v The Burning Crusade)

  Kdo a kde Vás tailoring naučí

  Aliance

 • Erin Kelly – Odyseus’s Pandiny na začátku u draeneiců, Azuremyst Isle.
 • Me'lynn – noční elka, Craftsmen’s Terezce v Darnassu.
 • Jormund Stonebrow – v Great Forge, Ironforge.
 • Refik – draenei. Najdeme ho v Traders Tier, Exodar.
 • Georgio Bolero – Mage Quarter, Stormwind.
 • Eldrin – Eastvale Logging Camp, Elwynn Forest.
 • Grondal Moonbreeze – Auberdine, Darkshore.
 • Timothy Worthington - Theramore Isle, Dustwallow Marsh.

  Horda

 • Bowen Brisboise - Cold Hearth Manor, Tirisfal Glades
 • Sempstress Ambershine - Saltheril's Haven, Eversong Woods (TBC)*
 • Magar - The Drag, Orgrimmar
 • Keelen Sheets - The Bazar, Silvermoon (TBC)*
 • Tepa - High Rise, Thunder Bluff
 • Josef Gregorian - The Magic Quarter, Undercity
 • Kil'hala - The Crossroads, the Barrens
 • Mahani - Camp Taurajo, the Barrens
 • Daryl Stach - Tarren Mill, Hillsbrad Foothills  *) TBC neznamená tuberkulóza!!!!!


  Neutral

 • Grarnik Goodstitch - Booty Bay, Stranglethorn Vale
 • Master Craftsman Omarion - Deathknight Wing, Naxxramas
 • Sekundární profese

 • Cooking
 • First Aid
 • Fishing
 •  

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Free IMVU Credits 2021

  (MixNuB, 21. 4. 2021 22:00)

  https://misseriesdetv.com/viewtopic.php?t=162

  ===========

  Belts are a necessary adjunct to improve your overall look. handy in a broad array of fabrics and styles, belts pay for endless opportunities to aerate your fashion style. A shining partner is the perfect artifice to mount up fun to a easy pair of jeans.
  Use a leave-in conditioner if you have upset in the same way as frizz. You want to apply this product later a shower, back the hair dries. Don't be afraid to put a large amount all higher than your head, and make distinct to point both the roots and the extremely tips of the hair.


  KW:
  Free IMVU Credits Generator 2021
  Free IMVU Credits Hack 2021
  IMVU 10000 Credits Free
  Free IMVU Credits No Survey Or Download 2021
  Free IMVU Credits Generator Online No Survey

  How To Get More Tiktok Followers 2021

  (MixNuB, 16. 12. 2020 18:20)

  https://drive.google.com/file/d/1AapaULaKxUYNyxZt56zj7R36GD9Iz0qi/view

  Do you want be famous on tiktok? Click link above and enjoy fans and followers free! 2021 UPDATED!

  tik tok hack 2021,tiktok likes 2021 free,tiktok fans 2021 free,tiktok free followers 2021,tiktok free usa hack 2021,tiktok free likes usa 2021,tiktok free followers 2021 usa,hearts free tiktok
  KW:
  How To Get Free Tiktok Followers Without Verification 2021
  Get More Followers On Tiktok 2021
  How To Get Free Tiktok Followers Without Installing Apps 2021
  Tiktok Followers 2021

  Source of article:

  2. https://www.purchase.edu/live/events/21400-tik-tok-video-competition

  What have you been up to? Talking about covid

  (ramboDyept, 6. 11. 2020 23:42)

  What have you been up to? I am fascinated about covid19. Can you talk about it? If the same thread is opened please redirect my post :). Thanks :).

  PS: I don't know any people with covid and you? rambo :D

  No Verification Robux Generator 2020 MAY UPDATED

  (rardchark, 16. 4. 2020 2:25)

  https://billscheatworld.com/ROBLOXHackOnlineUltimate - ULTIMATE GENERATOR for ROBLOX GAME Club BUILDERS AVAILABLE! 2020 APRIL/MAY UPDATED!

  KW:
  Free ROBLOX Money 2020 MAY UPDATED
  ROBLOX Account Generator 2020 APRIL UPDATED

  Can you help me translate

  (rardchark, 5. 12. 2019 22:29)

  i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor

  hi guys i am new on web

  (rardchark, 1. 11. 2019 4:52)

  hi :) bross :)

  Blood arm-twisting: What is ordinary

  (Aquenteemema, 8. 10. 2018 0:35)

  Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
  https://www.cialispascherfr24.com/cialis-effet-sur-le-coeur/

  Acme blood pressure (hypertension)

  (AbrorbAdargy, 24. 7. 2018 2:28)

  Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
  https://www.cialispascherfr24.com/cialis-5mg-cpr-28-prix/

  How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

  (AlbertSoops, 30. 5. 2018 10:34)

  The men's prostate is central to the section of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just while watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really really irritating and inconvenient for the patient as his urinary product is directly affected.

  The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.  Prostate infection, also called prostatitis, is among the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years. Infections with the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

  Acute bacterial prostatitis is the least common of most kinds of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

  Chronic bacterial prostatitis is often a condition connected with a particular defect inside the gland along with the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be brought on by trauma on the urinary tract or by infections originating from other parts in the body. A patient may experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal of the prostate defect as well as the utilization antibiotics and NSAIDs to treat the redness.

  Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not to determine what causes these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting may cause these infections.

  Maintaining a Healthy Prostate

  To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some of the things you can do to keep your prostate healthy.

  1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for overall health and it will also keep the urinary track clean.

  2. Some studies claim that a couple of ejaculations per week will help to prevent prostate cancer.

  3. Eat steak without excess. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef per week will increase the chance of prostate diseases and cancer.

  4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

  The most significant measure to look at to ensure a normal prostate is to opt for regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you must opt for prostate examination at least per year.

  wow.psycho-project.eu

  (wow.psycho-project.eu, 13. 8. 2014 10:58)

  -- 15 Vlastních Dungeonů upravených na High Fun
  -- Vlastní itemy dropy ve všech dungeonech
  -- Mnoho úkolů
  -- Eventy a odměny každý den
  -- Hopsa úkoly za skákačky
  -- Každý den eventy
  -- Battlegroundy a vlastní upravy spellů i talentů.
  -- Ochotný GM team
  -- PvP ranky funkční
  -- Antihack, Anti-Wpe, Anti-Spam
  -- Zrušená macra oproti jinym Fun serverům
  -- Portér po celém serveru a ke questům
  -- Wipe na serveru nikdy nebude, pokud pojede server samozřejmě.
  -- Arena Itemy, PvP itemy, PvE itemy, Event Itemy, Legendary Q itemy

  -- Fungujeme již od roku 2009
  -- Denně nové itemy, úkoly
  -- Uptime 3d+ nepočítáme noční restarty pro nové věci na server

  Web - Reset hesla, online hráči, uptime, Armory, PsychoHead ( Wowhead našeho serveru), Ban checker, Userbar, Guildy, Top 100 players a jine

  Trestáme převážně jen hackery, jinak mírné tresty. Samozřejmě server má určitá pravidla.

  Čím více hráčů online, tím více možností. Větší komunita - více pro server -> větší zábavě

  Těšíme se na Vás Team Psycho-Project.eu